” יש יהודים של מתן תורה. ויש יהודים של מגילת רות. אתה מבין את העומק שיש כאן? יהודי של מתן תורה, זה דרגה גדולה מאוד. זה יהודי שלומד תורה יומם ולילה וקשור בכל לבו להקב”ה. אבל עם כל הגדולה שלו, הוא עדיין לא יכול להביא את המשיח. המשיח מגיע דווקא מיהודי של מגילת רות. זו תורה אחרת לגמרי. המשיח מגיע דווקא מרות, כי דווקא רות היא שלימדה את כל עם ישראל, שאת ההשגות הגדולות ביותר מקבלים דווקא אחרי שדוחים אותך. אחרי שמבקשים ממך ללכת. לעזוב. לוותר. היא לימדה אותנו, שאם אתה חוזר שוב פעם – אחרי שהרחיקו אותך, אחרי שביישו אותך, ואתה דבק בכל זאת בתורה – התורה שלך הופכת להיות תורה של מגילת רות.”

(הרב שלמה קרליבך)

בחג מתן תורה היתה רוממות רוח גדולה בבית המדרש , שיעורים ללא הפסקה, בוגרים רבים, סעודות וריקודים, לקראת צאת החג התכנסנו כולנו לשעתיים של התוועדות בשירים ודברי תורה, דברי ר שלמה קרליבך האלו  חתמו את דברי הרב רעי בסיום החג ואנו מכחם שבים אל ימי המעשה והשגרה.

 
בני שנה ב’ מתכוננים לגיוסם וכן חלק מבני שנה א, בשיעורים מיוחדים ורצינות גדולה, בני שנה א נוטלים אחריות מלאה על כל תחומי החיים במכינה וכבר ממתינים למחזור כז שימלא את השורות…

המדרשה שמיועדת לקום ברוחה של המכינה היא בשורה מרעננת ונצרכת מאד, נשמח בשותפותכם עמנו לפרסם אותה לבנות בעלות כח רצון ושאיפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *