אודות

הרב רפי פרץ

אודות

רקע

מכינת עצם הוקמה בשנת תשנ”ב (1991) ע”י הרב רפי פרץ בישוב עצמונה שבגוש קטיף, והוא העומד בראשה גם כיום. בזמן כהונתו של הרב רפי כרב הצבאי הראשי, עמד בראשות המכינה הרב חיים ברוך, שלקח על עצמו את המשך המשימה החשובה, פיתח והגדיל את המכינה ואת משימותיה הלאומיות.

בשנת הלימודים הנוכחית מונים מוסדות המכינה כ- 300 תלמידים (מתוכם כ-150 בשנה א’ וכ-110 בשנה ב’ ובתוכנית הבוגרים).

חזון

מכינת עֹצם לקחה על עצמה משימה חינוכית גדולה: בניין אישיות כלל ישראלית היונקת את ערכיה מאמונת ישראל ותורתו. המכינה מחנכת את תלמידיה לתרומה למדינה ובראש ובראשונה לצה”ל.

עם ולמרות כאב העקירה מגוש קטיף – ממשיכה המכינה בהרמת דגל החלוציות וההתיישבות בחולות חלוצה. השקט והרוגע של החולות מהווים קרקע פורייה לבניין יסודות בריאים ואיתנים, ולהכנה אמונית לצה”ל בפרט ולעולם המעשה הישראלי בכלל.

בוגרים

חלק ניכר מהצלחת מערכת החינוך של המכינה, הוא בקשר המתמשך של המכינה עם בוגריה תוך כדי הצבא וגם לאחריו.

כיום מונים בוגרי המכינה כבר כ- 2200 בוגרים וביניהם משרתים בצה”ל בכל רגע נתון כ 550 בוגרים ומתוכם כ-170 קצינים המפוזרים בכל יחידות צה”ל. בוגרי המכינה חדורי מוטיבציה לשרת את המדינה. רבים מהם משתלבים ביחידות מובחרות וממשיכים לקצונה.

עם שחרורם מצה”ל משתלבים רבים מהבוגרים בתחומים ערכיים רבים בעשיה הישראלית.

המכינה נמצאת בתהליך התפתחות מתמיד, כשהקו המנחה הוא המשך עשייה חינוכית וחלוצית בשותפות עם המדינה והצבא.

שמיניסט יקר,

אני מזמין אותך להצטרף ולקחת חלק בשנה של בניית האישיות והעצמת הנפש בבית מדרש חי ופועם שיש בו עוצמה, שמחה, דיבוק חברים ויחס אישי יחד עם לימוד תורה מעמיק והכנה לצבא ולמשימות הלאומיות הגדולות העומדות בפנינו. בוא למספר ימי התרשמות במכינה!

הרב רעי פרץ ראש המכינה

השאר פרטים וניצור איתך קשר לתיאום