בואי לגלות

מדרשת רינה בשלומית מבית מכינת עצמונה

מדרשת רינה לבנות בישוב שלומית שבנגב המערבי, הוקמה בשנת תש”פ על ידי מכינת עצמונה. בשנה הראשונה למדו 10 בנות ובשנה הנוכחית לומדות כבר 35 בנות לתכנית של שנה מלאה.

המדרשה מיועדת לבנות לפני שירות ואחרי שירות, וחבורת הבנות היא מגוונת.

לאחר קרוב לשלושים שנות ניסיון חינוכי בתחום הבנים, החליטה מכינת עצמונה להמשיך את המשימה גם לתחום הבנות. השאיפה היא להצמיח בנות בעלות מידות טובות, ערכיות, שהתורה נמצאת במרכז חייהן ומכוחה היחס העמוק לציונות ולמדינת ישראל.

בראשות המדרשה עומד הרב אלי אדלר, מוותיקי המחנכים במכינת עצמונה. יחד עמו נושאים בעול צוות מחנכות ומלמדות, וצוות רבנים מהמכינה. המדרשה שמה דגש על הביתיות, היחס האישי ועל התורה כתורת חיים עם עמוק להתיישבות ולארץ.

סדר היום כולל לימודי אמונה, מוסר, הלכה, תנ”ך, הכנה לזוגיות ולחיי משפחה. כמו כן יש העשרה של חוגים וסדנאות בתחומים מגוונים. במסגרת התכנית משולבים התנדבות בקהילה ועבודה בחקלאות וכן סיורים לימודיים ברחבי הארץ, בדגש על הנגב.

הייחודיות של המדרשה היא היותה חלק מהתיישבות חלוצית בעוטף עזה בנגב המערבי, יישובי חלוצה שקמו על ידי מפוני גוש קטיף שבאו לאזור ממניעים ערכיים של חיי תורה, חקלאות ויישוב הארץ. המעטפת ההתיישבותית הופכת את התורה הנלמדת במדרשה לתורת חיים, והבנות רואה בהתיישבות דגם ערכי לחייהן בעתיד.

במדרשה שלנו...

במדרשה ניתן דגש מיוחד על בריאות. משאבים רבים מושקעים על מנת לתת לבנות מוצרי מזון בריאים ואיכותיים ולאפשר לבנות להתנסות בהכנת אוכל טעים ובריא. כמו כן עיצוב מיוחד וריהוט מושקע הן במבנה המדרשה והן במגורים משרים אוירה שמרחיבה את הדעת ופותחת את הלבבות.

תכנים מיוחדים ופעילויות במדרשה

במדרשה סדנאות ייחודיות כגון יוגה, רפלקסולוגיה, סדנאות אוכל ותנועה, חברותות בבתיהן של נשות היישוב, שעות מדריכה, מסיבות ראש חודש, טיולים ופעילויות חברתיות נוספות. במדרשה מתקיימת שבת פעם בחודש יחד עם צוות המדרשה ואירוח אצל המשפחות בשלומית.

תחום ייחודי למדרשה – סיורים ועבודה חקלאית אצל חקלאי האזור כחלק מהשתלבות המדרשה בצמיחה המיוחדת בחבל חלוצה.

מעוניינת להגיע לביקור?
להרשמה לחצו כאן

מה זו המדרשה בשבילי?

כאן תופיע כותרת

כאן תופיע כותרת

כאן תופיע כותרת

כאן תופיע כותרת

שמיניסט יקר,

אני מזמין אותך להצטרף ולקחת חלק בשנה של בניית האישיות והעצמת הנפש בבית מדרש חי ופועם שיש בו עוצמה, שמחה, דיבוק חברים ויחס אישי יחד עם לימוד תורה מעמיק והכנה לצבא ולמשימות הלאומיות הגדולות העומדות בפנינו. בוא למספר ימי התרשמות במכינה!

הרב רעי פרץ ראש המכינה

להרשמה התקשר לחן שטרן 054-639-6944