שמיניסט יקר!
שמיניסטים
שמיניסט יקר!

המכינה התורנית לצה”ל – עוצם, קמה בעצמונה לפני כ-20 שנה, בשנת תשנ”ב. מייסד המכינה ומי שעמד בראשה עד שמונה לתפקיד הרב הראשי הצבאי לצה”ל הוא הרב רפי פרץ. כיום עומד בראש המכינה הרב חיים ברוך ואיתו צוות גדול של רבנים ואנשי צוות, וביחד הם מקדישים את מירב זמנם ומרצם למען תלמידי המכינה.

עם הפינוי מגוש קטיף, נעקר ממקומו גם בית המדרש של המכינה בעצמונה בכאב ויסורים ולמרות הכל – “קמנו ונתעודד”. המכינה הוקמה זמנית במושב יתד ובשנת תשע”ב עברה למקום הקבע שלה במושב נווה שבחולות חלוצה, ביחד עם חבורה נפלאה הלומדת במסירות. כולנו רתומים למשימה הגדולה – והיא: בניין אישיות כלל ישראלית, היונקת את ערכיה מאמונת ישראל ותורתו.

מתוך משימה זו פועלת המכינה, שיעדיה העיקריים במהלך השנה הם:

  • לימוד והעמקה בבירור יסודות האמונה והחיבור שלהם לחיינו שלנו.
  • מפגש חי עם לימוד הגמרא וההלכה.
  • חינוך לאהבת ישראל ואהבת האדם.
  • עיסוק בבניין האישיות על מידותיה וכוחות נפשה.
  • פיתוח כלים להתמודדות בעת השירות הצבאי – הלכות צבא, בניית בשלות נפשית ורגשית, שבוע ניווט ובניית הכושר הגופני.
  • טיולים ופעילות חברתית לגיבוש והיכרות של חבורת הבחורים, בינה לבין עצמה ועם צוות הרמי”ם.

תחושת החלוציות, הרמת דגל ההתיישבות, השקט והרוגע של החולות, כל אלו מהווים קרקע פוריה ליסודות איתנים, לצמיחה בריאה ומלבלבת, ולהכנה אמונית לצה”ל בפרט ולעולם המעשה הישראלי בכלל. אם אתה מזדהה עם יעדים אלו, אם אתה מעוניין להצטרף לחבורת הבחורים המתגבשת בתקופה זו ומתעתדת להגיע למכינה בשנה הבאה, נשמח להיות איתך בקשר!

​פרטים נוספים ניתן לקבל במשרד המכינה:

שמיניסטים

שמיניסט יקר,

אני מזמין אותך להצטרף ולקחת חלק בשנה של בניית האישיות והעצמת הנפש בבית מדרש חי ופועם שיש בו עוצמה, שמחה, דיבוק חברים ויחס אישי יחד עם לימוד תורה מעמיק והכנה לצבא ולמשימות הלאומיות הגדולות העומדות בפנינו. בוא למספר ימי התרשמות במכינה!

הרב רעי פרץ ראש המכינה

השאר פרטים וניצור איתך קשר לתיאום