מדרשת רינה בשלומית

מדרשת רינה בשלומית

בואי לגלות

מדרשת רינה לבנות בישוב שלומית שבנגב המערבי, הוקמה בשנת תש”פ על ידי מכינת עצמונה. בשנה הראשונה למדו 10 בנות ובשנה הנוכחית לומדות כבר 50 בנות לתכנית של שנה מלאה.

המדרשה מיועדת לבנות לפני שירות ואחרי שירות, וחבורת הבנות היא מגוונת.

לאחר קרוב לשלושים שנות ניסיון חינוכי בתחום הבנים, החליטה מכינת עצמונה להמשיך את המשימה גם לתחום הבנות. השאיפה היא להצמיח בנות בעלות מידות טובות, ערכיות, שהתורה נמצאת במרכז חייהן ומכוחה היחס העמוק לציונות ולמדינת ישראל.

במדרשה שלנו ...

בראשות המדרשה עומד הרב אלי אדלר,מוותיקי המחנכים במכינת עצמונה.  יחד עמו נושאים בעול צוות מחנכות ומלמדות,  וצוות רבנים מהמכינה. המדרשה שמה דגש על הביתיות, היחס האישי ועל התורה
כתורת חיים עם עמוק להתיישבות ולארץ.

סדר היום כולל לימודי אמונה, מוסר, הלכה, תנ”ך, הכנה לזוגיות ולחיי משפחה., כמו כן, יש העשרה של חוגים וסדנאות בתחומים מגוונים. במסגרת התכנית משולבים התנדבות בקהילה ועבודה בחקלאות וכן סיורים לימודיים ברחבי הארץ, בדגש על הנגב.

הייחודיות של המדרשה היא היותה חלק מהתיישבות חלוצית בעוטף עזה בנגב המערבי, יישובי חלוצה שקמו על ידי מפוני גוש קטיף שבאו לאזור ממניעים ערכיים של חיי תורה, חקלאות ויישוב הארץ. המעטפת
ההתיישבותית הופכת את התורה הנלמדת במדרשה לתורת חיים, והבנות רואה בהתיישבות דגם ערכי לחייהן בעתיד.

מעוניינת להגיע לביקור?

/ שיעורים אחרונים מבית מדרשת רינה/

כאן תופיע כותרת

כאן תופיע כותרת

כאן תופיע כותרת

כאן תופיע כותרת

מה זו המדרשה בשבילי?

“כשהייתי במדרשה המדרשה הייתה בשבילי המקום לחקור, ללמוד על עצמי, להבין מה חשוב לי בחיים, להכיר גוונים חדשים בחברה, להתמודד עם דעות שונות מדעתי, להקשות, לא לוותר, לחפש תשובות..
וגם להכיר חברות חדשות, ללמוד על הכלה,להפגש עם גודל של תורה, לראות יראת שמיים אמיתית, להיות מוקפת באנשים טובים, אכפתיים, אמיתיים..”

                                                                                                                                 בוגרת מחזור א’

“היום כשסיימתי את המדרשה והתחלתי פרק חדש בחיים המדרשה בשבילי היא מקור הכח שלי, המקום שמזכיר לי מי אני, המקום בו אני בטוחה ואהובה כמו שאני, מקום ממנו קבלתי חברות ומורי דרך לחיים, המקום אליו אני מתגעגעת, המקום שאני יודעת שהוא תמיד פה בשבילי, המקום שילווה אותי לאורך כל החיים שלי..”

                                                                                                                           בוגרת מחזור א’
MI

מעוניינת להגיע לביקור ?

השאירי פרטים וניצור איתך קשר לתיאום או חייגי 055-8822082