מדרשת רינה בשלומית

בואי לגלות

מדרשת רינה לבנות בישוב שלומית שבנגב המערבי, הוקמה בשנת תש”פ על ידי מכינת עצמונה. בשנה הראשונה למדו 10 בנות ובשנה הנוכחית לומדות כבר 50 בנות לתכנית של שנה מלאה.

המדרשה מיועדת לבנות לפני שירות ואחרי שירות, וחבורת הבנות היא מגוונת.

לאחר קרוב לשלושים שנות ניסיון חינוכי בתחום הבנים, החליטה מכינת עצמונה להמשיך את המשימה גם לתחום הבנות. השאיפה היא להצמיח בנות בעלות מידות טובות, ערכיות, שהתורה נמצאת במרכז חייהן ומכוחה היחס העמוק לציונות ולמדינת ישראל.

בנות מדרשת רינה
Picture of the midrasha

במדרשה שלנו ...

בראשות המדרשה עומד הרב אלי אדלר, מוותיקי המחנכים במכינת עצמונה. יחד עמו נושאים בעול צוות מחנכות ומלמדות, וצוות רבנים מהמכינה. המדרשה שמה דגש על הביתיות, היחס האישי ועל התורה
כתורת חיים עם עמוק להתיישבות ולארץ.

סדר היום כולל לימודי אמונה, מוסר, הלכה, תנ”ך, הכנה לזוגיות ולחיי משפחה., כמו כן, יש העשרה של חוגים וסדנאות בתחומים מגוונים. במסגרת התכנית משולבים התנדבות בקהילה ועבודה בחקלאות וכן סיורים לימודיים ברחבי הארץ, בדגש על הנגב.

הייחודיות של המדרשה היא היותה חלק מהתיישבות חלוצית בעוטף עזה בנגב המערבי, יישובי חלוצה שקמו על ידי מפוני גוש קטיף שבאו לאזור ממניעים ערכיים של חיי תורה, חקלאות ויישוב הארץ. המעטפת
ההתיישבותית הופכת את התורה הנלמדת במדרשה לתורת חיים, והבנות רואה בהתיישבות דגם ערכי לחייהן בעתיד.

המדרשה שלנו מתאימה לכל בת שבאה עם פתיחות, הקשבה, רצון ושאיפה גדולה להיבנות באישיות, במידות, באמונה ובחיבור לתורת ישראל, ארץ ישראל ולעם ישראל.

החבורה המתגבשת בבית המדרש שלנו עוסקת בלימוד מעמיק, מהותי ויסודי ופוגשת בתוך הלימוד את סוגיות הפרט והכלל בדורות הגאולה שלנו.

במדרשה שלנו יש דגש משמעותי על קשר אישי עם הצוות, ליווי בתהליכי עומק שכל בת עוברת, אוזן קשבת, מתן כלים ללימוד עצמי ושמירה על תהליך חירותי של כל בת ובת בשנה המיוחדת הזאת.

האווירה במדרשה ביתית, חמה ומכילה, ולבנות ניתנת אחריות רבה על ניהול חיי היום יום מתוך תפיסה של בניית אישיות אחראית, יוצרת ויוזמת המכוונת לחיים של הקמת בית ובניית משפחה. במדרשה הבנות מכינות ארוחות צהריים וערב תוך התנסות בהכנת אוכל טעים ובריא.

מרחבי המדרשה מעוצבים בטוב טעם ומשרים אווירה נעימה המרחיבה את הדעת. תנאי המגורים מאפשרים לבנות תחושה נעימה ונוחה של בית.

האווירה המחוברת לטבע בכל שעות היום, החולות, הזריחות והשקיעות, הפשטות, קולות הילדים המסתובבים ברחבי היישוב ועוד מעין אלה – יוצרים תחושת מעטפת נעימה שמעצימה את המקום של הבנות כתושבות היישוב ממש. זאת כמובן בנוסף למפגשים חמים ועוטפים עם משפחות היישוב בשבתות ובאירועים מיוחדים.

במדרשה מתקיימות פעילויות חברתיות סביב אירועי השנה המיוחדים, טיולים, סיורים, פיקניקים, זמני טבע, התנדבות, סדנאות מגוונות, ימי עיון מיוחדים, שעות מדריכה, מסיבות ראש חודש, מלווה מלכה ועוד ועוד…

במדרשה סוגרים שבת פעם בשלושה שבועות יחד עם צוות המדרשה, ובמהלך השבת יש שיחות מעניינות ומפגש עם דמויות מיוחדות, ולעתים מגיעים גם אורחי שבת.

כחלק מהחיבור המיוחד ליישוב מתקיימות אחת לשבועיים חברותות עם נשות היישוב.

במדרשה מתקיימים סיורים ועבודה חקלאית אצל חקלאי האזור כחלק מהשתלבות המדרשה בצמיחה המיוחדת בחבל חלוצה.

מעוניינת להגיע לביקור?

/ שיעורים אחרונים מבית מדרשת רינה/

כאן תופיע כותרת

כאן תופיע כותרת

כאן תופיע כותרת

כאן תופיע כותרת

מה זו המדרשה בשבילי?

“כשהייתי במדרשה המדרשה הייתה בשבילי המקום לחקור, ללמוד על עצמי, להבין מה חשוב לי בחיים, להכיר גוונים חדשים בחברה, להתמודד עם דעות שונות מדעתי, להקשות, לא לוותר, לחפש תשובות..
וגם להכיר חברות חדשות, ללמוד על הכלה,להפגש עם גודל של תורה, לראות יראת שמיים אמיתית, להיות מוקפת באנשים טובים, אכפתיים, אמיתיים..”

                                                                                                                                 בוגרת מחזור א’

“היום כשסיימתי את המדרשה והתחלתי פרק חדש בחיים המדרשה בשבילי היא מקור הכח שלי, המקום שמזכיר לי מי אני, המקום בו אני בטוחה ואהובה כמו שאני, מקום ממנו קבלתי חברות ומורי דרך לחיים, המקום אליו אני מתגעגעת, המקום שאני יודעת שהוא תמיד פה בשבילי, המקום שילווה אותי לאורך כל החיים שלי..”

                                                                                                                           בוגרת מחזור א’
MI

מעוניינת להגיע לביקור ?

השאירי פרטים וניצור איתך קשר לתיאום או חייגי 054-819-8646